Suplementacja dla kulturystów

Osoby profesjonalnie zajmujące się kulturystyką doskonale wiedzą, jak wiele trzeba włożyć pracy, pieniędzy i wyrzeczeń, by móc prezentować się najlepiej, jak to możliwe. Stworzenie sylwetki kulturysty oprócz odpowiedniej diety i dobrze zaplanowanych treningów nie byłoby możliwe, gdyby nie odpowiednie do tego suplementy, a także u wielu sterydy anaboliczne.
Kulturystyka to dziedzina sportu niezwykle wymagająca, bowiem aby móc zaprezentować dobre efekty potrzeba naprawdę ogromu pracy i stosowanych środków. Najczęściej wśród grupy tych sportowców wybieranymi środkami są sterydy anaboliczne, które przyjmuje się w połączenie z odpowiednimi dawkami witamin, tak istotnych i niezbędnych w codziennej suplementacji kulturystów. Co powinniśmy wiedzieć o przyjmowaniu sterydów? Przede wszystkim to, że nie są one dla wszystkich i ich przyjmowanie powinno być w pełni pod kontrolą, aby nie spowodować poważnych w skutkach konsekwencji, które mogą doprowadzić do powstania chorób anabolicznych i różnego rodzaju zaburzeń zdrowotnych.

Jakie suplementy dla kulturystów?

Jeśli chodzi o sposób suplementacji kulturysty jest on niezwykle złożony i składa się z wielu grup związków. Na pewno nie może zabraknąć białka oraz węglowodanów, które są bardzo istotne na cyklu sterydowym. Podstawą są także stosowne dawki odpowiednich witamin. Po cyklu z kolei warto postawić na kreatynę, taurynę i wiele innych składników, które stanowić będę odpowiednie uzupełnienie dla naszych treningów. Niezbędne będzie także przyjmowanie przeciwutleniaczy, mikroelementów, picie zielonej herbaty, tranu i beta karotenu. Suplementacja sterydami daje zamierzone efekty i to w bardzo szybkim czasie, ale pamiętać powinniśmy przy tym, że to nasze zdrowie jest tutaj najważniejsze.

Czym są bezpieczne cykle sterydowe?

Jeśli już decydujemy się na przyjmowanie sterydów musimy jak wspomnieliśmy wcześniej postawić w pełni na nasze bezpieczeństwo. Nadrzędną kwestią jest wybór sterydów anabolicznych, które pochodzą z legalnego źródła i co do których mamy pewność, co zażywamy. Ponadto istotne jest to, aby stosować się do zaleceń producenta i przyjmować takie dawki, jakie są zawarte w instrukcji dołączonej do opakowania. Niewłaściwe i nadmierne używanie sterydów może doprowadzić do marskości wątroby i wielu innych zaburzeń, które mają już nieodwracalny skutek. Biorąc sterydy należy pamiętać o odpowiednich treningach, ale nie robionych za wszelką cenę, gdyż zamiast wymarzonej sylwetki możemy doprowadzić do problemów z układem nerwowym, krwionośnym i pokarmowym. Istotna jest także dobra dieta, witaminy i minerały. Powinniśmy pić dużo wody, zażywać magnez, potas, żurawinę i witaminę C. Tylko stosowanie się do powyższych rad daje nam możliwość postawienia na bezpieczne cykle sterydowe.

O co powinniśmy zadbać stosując sterydy podczas suplementacji?

Bez wątpienia najważniejsza jest nasza wątroba. Podając dodatkowe hormony w postaci sterydów zwiększymy pracę wątroby, która odpowiada za ich metabolizm. Środkami wspierającymi pracę wątroby na pewno jest TUDCA i NAC. Kolejną kwestią wartą zadbania jest lipidogram. Aby poprawić stosunek lipoprotein przy cyklach sterydowych zaleca się przyjmowanie wysokich dawek niacyny. Nie można oczywiście zapomnieć również o kwasach omega-3 oraz ekstrakcie z czosnku. Następną częścią naszej układanki jest układ krwionośny, który powoduje pod wpływem przyjmowania sterydów zwiększone ciśnienie krwi, zbyt wysoki poziom testosteronu we krwi, duże stężenie czerwonych krwinek i wysoki hematokryt. Na ciśnienie najlepszy jest wspomniany ekstrakt z czosnku, na pozostałe dolegliwości na pewno warto postawić na zjedzenie jednego grejpfruta dziennie. Przy sterydach podstawą jest także zadbanie o naszą odporność, która znacząco może się obniżyć. Niezbędna jest więc duża dawka witaminy C. I na końcu to, o czym pamiętać również należy to nasza skóra. Osoby zażywające sterydy walczą z trądzikiem i wciąż przetłuszczającą się skórą. Na pewno warto postawić w celu uzyskania poprawy na preparaty z cynkiem, na NAC i sylimarynę.

Wiadomo, iż każdy z nas marzy o doskonałej sylwetce, a chcąc zabłysnąć w świecie kulturystyki chcemy być najlepszymi. Stosowanie sterydów jest dopingiem i nie można na nie stawiać, jeśli chcemy brać udział w zawodach. Jeśli zaś pragniemy wybrać cykle sterydowe z pewnością powinniśmy postawić na zasadę- maksimum bezpieczeństwa, bowiem tylko takim sposobem zyskamy i upragnioną sylwetkę i jak najmniej skutków ubocznych dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu.

Dodaj komentarz