Michał Karmowski – polski motywator wśród kulturystów

Współcześnie kulturystyka uważana jest za jeden z najatrakcyjniejszych i zarazem najbardziej wymagających sportów, jakie istnieją na świecie. Warto pamiętać, że obecnie tematy tabu, tematy fizyczności, cielesności i ogólnie pojętej estetyki nie są już niczym ukrytym, zatajanym – wręcz przeciwnie. Każdy, bez względu na kondycję lub poziom zaawansowania, na początku przygody z siłownią szuka motywacji, bodźca, który popchnie go do przodu, który pozwoli się rozwinąć. W większości ową motywację znajdujemy w internecie, na różnego rodzaju filmikach lub zdjęciach, poszukujemy porad i wskazówek od ludzi, którzy coś na ten temat wiedzą, którzy mają o wysiłku fizycznym jakiekolwiek pojęcie. Obecnie już chyba nikt nie zmierza w kierunku siłowni bez uprzedniego reaserchu. Tym bardziej cieszy, że ludzie z tak wielkim doświadczeniem oraz ogromną wiedzą, pasją i zaangażowaniem działają również w sieci – taką osobą jest właśnie Michał Karnowski. Ludzie oglądający go na materiałach wideo zachwycają się jego naturalnością, poczuciem humoru, dystansem i pasją, którą widać. Mówi się, że na swoich filmikach Michał pokazuje nie tylko ogromne pokłady wiedzy i rad, ale również to, że w istocie jest tylko zwykłym człowiekiem, który ma swoje słabości i wady i który wcale nie jest pod każdym względem idealny.

Życiorys

Michał Karmowski urodził się w 1979 roku, 28 stycznia i jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, jak również wicemistrzem Europy i członkiem kadry narodowej. Michał obrał sobie cel i realizuje misję, która polega na edukowaniu młodych (lecz nie tylko) adeptów kulturystyki, aktywności fizycznej jako takiej oraz siłowni. Wspiera on innych w osiąganiu zdrowej, wymarzonej sylwetki, w poprawie efektywności treningu, w doskonaleniu techniki – pełni rolę trenera personalnego. Michał uczestniczy także w programie polegającym na zadawaniu pytań do trenera, dzięki któremu każdy bez wyjątku może rozpocząć walkę o swoje ciało. Celem tego programu jest dostosowanie indywidualnego planu żywieniowego oraz częstotliwości i rodzaju treningów do osoby, jego rolą pozostaje także dbałość o sferę psychofizyczną, komfort i równowagę motywacyjną. Karmowski jako trener personalny posiada rozległą i ugruntowaną wiedzę z zakresu techniki, treningu, diety, suplementacji, anatomii, biochemii oraz fizjologii. Obecnie pozostaje on jednym z najczęściej oglądanych i najbardziej wszechstronnych trenerów na polskim rynku, co powoduje coraz większe lecz słuszne zainteresowanie jego osobą, jego ofertą. Ma się czym pochwalić, albowiem bardzo wielu spośród jego podopiecznych osiągnęło niesamowite wyniki przy współpracy i wypracowało spektakularne sylwetki, którymi obecnie można się zdecydowanie szczycić na zawodach kulturystycznych. On sam z ogromnym powodzeniem bierze udział w mistrzostwach Polski, a także wielu innych sportowych imprezach. Michał stanowi doskonały, a wręcz perfekcyjny przykład dla bardzo dużej grupy ludzi, którzy nie są w stanie uporać się z niedoskonałościami własnej fizyczności, ze zbyt niskim poczuciem własnej wartości, z brakiem akceptacji dla własnego ciała. Jako kulturysta Michał Karmowski posiada defekt klatki piersiowej polegający na zerwanych przyczepach, które znacznie utrudniają normalnie występowanie na scenie, on jednak nigdy się nie poddaje i …wygrywa. Był nawet gościem w programie – Życie bez wstydu – ale lekarze nie byli w stanie poradzić sobie z jego dolegliwością. Michał daje doskonały przykład swoją postawą, emocjami i tym, co osiągną i do czego wciąż dąży, że mistrz jest doskonały wewnętrznie, bez względu na jego fizyczność. To, co wypracujemy bowiem w swojej głowie sprawi, że chcąc nie chcąc my spełnimy swoje marzenia i osiągniemy cele, które jeszcze niedawno wydawały nam się zupełnie nierealne. Pozostaje on jednym z najlepiej ukształtowanych, tudzież zbudowanych polskich kulturystów, a poza tym jest mistrzem – więc nie ma najmniejszych powodów do wstydu. Ludzie piszą, że oglądając Michała i słuchając tego, co ma do powiedzenia, do pokazania, to jaką buduje więź, emocje, to jaki rodzaj relacji tworzy – nabierają chęci do życia, zyskują energię, power, nadzieję.

Wymiary

Michał Karmowski mierzy 182 cm i waży około 110 kilogramów. Posiada również cały zbiór osiągnięć sportowych, których wymienienie w całości może sprawiać niemałe problemy. Jest między innymi mistrzem polski z 2013 roku z Lęborka.

Dodaj komentarz