Kai Greene

Kai „Predator” Greene- co warto o nim wiedzieć?

Kai Green nie miał łatwego dzieciństwa. Urodził się 12 lipca 1975 roku w Nowym Jorku, a dokładniej na owianym złą sławą Brooklynie. Został osierocony w wieku 6 lat i kolejnych 10 lat swojego życia spędził tułając się po różnych ośrodkach wychowawczych i rodzinach zastępczych.

Starał się znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, ale przez większość swojej młodości czuł się jak wyrzutek. W rezultacie przyszły mistrz zaczął sprawiać poważne problemy wychowawcze, co odbijało się także na jego zachowaniu w szkole.

Problemy nasiliły się do tego stopnia, że groziło mu wyrzucenie ze szkoły i przybranego domu.

Ale w jego wczesnych latach był jeden pozytywny Kai, trening siłowy. Używał siłowni jako ucieczki od swoich problemów, rozwijając swoją sylwetkę od 13 roku życia w 1988 roku.

Kai, pomimo swojej budzącej respekt fizyczności, w głębi duszy od zawsze był artystą. Starał się połączyć obie pasje, co jak wszyscy mieliśmy niejednokrotnie okazję zobaczyć, wyszło mu znakomicie. Jego ciało stało się narzędziem do wyrażania siebie, zarówno poprzez kulturystykę jak i taniec.

Kai Greene w pewnym momencie doszedł do wniosku, że jego wyniki w szkole są słabe, znacznie poniżej jego amibicji. Postanowił więc realizować się w inny sposób –wziąć udział w konkursie kulturystycznym dla młodzieży. Od tej chwili skupiał się głównie na rzeźbieniu perfekcyjnej sylwetki. Pomimo, już wtedy, dużych rozmiarów, zależało mu na tym, aby poruszać się w lekko i z gracją. Opanował wyczucie własnego ciała i przestrzeni na mistrzowskim poziomie.

Pierwsze kroki Kai’a Greena w kulturystyce

Błogosławiony wspaniałą genetyką, Kai uświadomił sobie, że jego ciało rośnie szybciej niż u innych osób w jego wieku i fantastycznie odpowiada na trening siłowy.

Na szczęście dla Kaia, jego nauczyciel angielskiego z siódmej klasy zdał sobie sprawę z jego potencjału. Wiedząc o niefortunnej sytuacji życiowej i rodzinnej Kaia, nauczyciel wprowadził go w kulturystykę i zaczął zachęcać go do rywalizacji w pokazach dla nastolatków.

To była motywacja, której potrzebował, aby odmienić swoje życie o 180 stopni.

Spektakularny debiut pomógł mu zbudować poczucie własnej wartości. Kolejne lata spędził jeźdząc na różne pokazy i zawody kulturystyczne dla nastolatków, na których odnosił niemałe sukcesy. Po pewnym czasie postanowił na chwilę wycofać się z zawodów, aby poświęcić się w pełni budowaniu masy mięśniowej. Masy, której jeszcze nikt nie widział.

Można śmiało powiedzieć, że w tym czasie znalazł też swój dom, swoje prawdziwe miejsce na ziemi. Zaczął treningi w oldshoolowej siłowni przy 5th Avenue. To właśnie w tej niepozornej siłownia umiejscowionej w piwnicy na Brooklynie poznał sportowców, którzy go zainspirowali.

Doświadczeni koledzy od sztangi przekazywali mu wiedzę, której potrzebował, aby spełnić swój cel – stworzyć prawdziwego potwora „Predatora” kulturystyki.

W 1997 roku, w wieku 22 lat Kai miał już naprawdę niesamowitą sylwetkę. Wystąpił na scenie podczas Mistrzostw Świata Drużynowego NPC 1997, gdzie zajął wysokie, drugie miejsce. Biorąc pod uwagę jego młody wiek – było to imponujące osiągnięcie.

Zdobycie karty PRO

Na początku Kai ciężko znosił zawody „dużej ligi” – nie mógł powtórzyć swoich sukcesów na pokazach dla nastolatków. 3. i 6. miejsce w Mistrzostwach Świata Amatorów 1998 i NPC w 1999 roku nie były dla niego satysfakcjonujące.

Jednak dość szybko dogonił czołowych zawodników swojej kategorii. Pod koniec 1999 roku Kai zyskał pozycję wschodzącej gwiazdy, wygrywając Mistrzostwa NPC Team Universe.

Jednak trofeum nie było jedynym co zabrał do domu. Kai spełnił swoją ambicję zastania profesjonalnym kulturystą IFBB. W wieku 24 lat zdobył swoją Pro Card.

Jego jedynym celem było zdobycie tytułu Mr. Universe, co niestety nie powiodło się.

Pomimo tego, że zajmował wysokie noty, był coraz bardziej rozczarowany. Postanowił zrobić sobie przerwę od kulturystyki. Niektóre źródła donoszą, że był już bardzo blisko całkowitego zakończenia kariery kulturystycznej.

Federacja NPC zaczęła prowadzić bezpośrednie pro kwalifikacje do IFBB w 2004 roku. 5 letnia przerwa od występu na scenie nie zniechęciła Kai’a. Znów miał jeden cel – zdobyć tytuł Mr. Universe. Poświęcił wiele – realizacja marzeń wymagała od niego poważnych zmian w życiu prywatnym. W końcu nadszedł jego dzień8 sierpnia 2014 roku sędziowie uznali, że jego wieloletnie treningi opłaciły się. Jednomyślnie przyznano mu mistrzostwo wagi ciężkiej. W końcu, po 16 latach Kai Greene przeszedł do profesjonalnych rozgrywek.

Kai – celebryta

O Kai’u Greene zrobiło się bardzo głośno. Osiągnął to, o czym marzył od najmłodszych lat – sławę i rozpoznawalność. Wystąpił nawet w kilku filmach i teledyskach.

Został uznany za jednego z najbardziej obiecujących kulturystów swoich czasów. Wpłynął też na zmianę opinii publicznej o kulturystach. Jest on człowiekiem inteligentnym, o szerokich horyzontach i bogatym słownictwie. Zdecydowanie burzy stereotyp kulturysty mięśniaka bez mózgu.

Kai jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Nadal walczy o upragniony tytuł Mr. Olymipa.

  • Wymiary:
  • Wzrost: 173 cm
    Waga: 136-145 kg (offseson); 116-121 kg (waga startowa)
    Ramię: 56 cm
    Klatka piersiowa: 148 cm
    Udo: 85 cm

Zawody, w których brał udział:

1994

– NGA American Nationals

1996

– WNBF Pro Natural Worlds – 1 miejsce

1997

– NPC Team Universe Championships – 2 miejsce

1998

– NPC Team Universe Championships – 3 miejsce

1999

– World Amateur Championships – 6 miejsce

– NPC Team Universe Championships – 1 miejsce

2005

– New York Pro – 14 miejsce

2006

– Iron Man Pro – 20 miejsce

– Shawn Ray Colorado Pro/Am Classic – 14 miejsce

2007

– New York Pro – 6 miejsce

– Keystone Pro Classic – 3 miejsce

– Shawn Ray Colorado Pro/Am Classic – 1 miejsce

2008

– New York Pro – 1 miejsce

– Arnold Classic – 3 miejsce

2009

– Australian Pro Grand Prix – 1 miejsce

– Arnold Classic – 1 miejsce

– Mr. Olympia – 4 miejsce

2010

– Arnold Classic – 1 miejsce

– Australian Pro Grand Prix – 1 miejsce

– Mr. Olympia – 7 miejsce

2011

– New York Pro – 1 miejsce

– Mr. Olympia – 3 miejsce

– Sheru Classic – 3 miejsce

2012

– Mr. Olympia – 2 miejsce

– Sheru Classic – 2 miejsce

2013

– Mr. Olympia – 2 miejsce

– Arnold Classic Europe – 2 miejsce

– EVL’s Prague Pro – 1 miejsce

2014

– Mr. Olympia – 2 miejsce

Dodaj komentarz