Czy to już odpowiedni moment?

Bardzo często w życiu czekamy na jakiś odpowiedni moment. Odpowiedni czas do działania, właściwy okres, czy zastanawiamy się kiedy wykonać krok w przód, czy nie jest za wcześnie? A może jeszcze trochę poczekam? Wybory, życie to sztuka wyborów. Bez względu na to, jakiego wyboru dokonamy, jaką decyzję podejmiemy istotna jest świadomość naszej decyzji. Nie odkryję tutaj ameryki, jeśli powiem wam, że konsekwencje mogą być dobre lub złe. Ale ważne jest to, by dokonać wyboru świadomie. Podejmując jakąś decyzję, liczysz się z jej konsekwencjami. Nie tylko z benefitami jakie możesz otrzymać, ale również z zagrożeniami, skutkami ubocznymi i czasami zmianami, których możesz już nie być w stanie cofnąć. Czy jesteś na to gotowy, czy jesteś tego świadomy?

Jak może część z was domyśliła się po przeczytaniu wstępu, lub też dla tych którzy jeszcze zastanawiają się czego będzie dotyczył dzisiejszy wpis – SAA. Tak, sterydy anaboliczno-androgenne, temat w Polsce wciąż uważany za temat Tabu. Pomimo tego, że rośnie świadomość wśród sportowców, lekarzy, osób związanych ze sportem na poziomie wyczynowym, że środki dopingujące są niestety nieodzownym elementem na pewnym szczeblu każdego sportu, to wciąż istnieje wiele mitów, stereotypów oraz informacji czy tematów które okryte są czarną kurtyną. Od razu wyjaśniam, iż nie jest to artykuł który zachęca do korzystania ze środków anaboliczno-androgennych, raczej będzie was przestrzegał, lub pokazywał neutralne stanowisko. Ja również nie uważam się za osobę w pełni kompetentną czy też fachowo wykwalifikowaną do publikowania takich informacji, więc zawsze, podkreślam zawsze, warto takie działania skonsultować z dobrym lekarzem sportowym, endokrynologiem, oraz osobami które posiadają po prostu szerszą wiedzę w tym zakresie.

Na samym początku warto zadać sobie pytanie: Czy to na pewno już odpowiedni moment? Okej, ktoś powie: „a kiedy jest ten odpowiedni moment?” ktoś inny rzuci hasłem: „na sterydy nigdy nie ma odpowiedniego momentu”. Każde z tych stwierdzeń na swój sposób z pewnością się obroni. Jednakże, warto zaznaczyć jedno. Jeśli jesteś osobą początkującą, to z pewnością NIE JEST TO ODPOWIEDNI MOMENT. Dlaczego tak prosto z mostu? Ponieważ obserwując coraz częściej podejście osób które zaczynają swoją przygodę ze sportami sylwetkowymi, czy nawet po prostu z treningiem siłowym, kształtowaniem własnej sylwetki, jest to jedno z pierwszych pytań, które zadają podczas rozmowy, lub jeden z pierwszych pomysłów które przychodzą im do głowy. Więc jeśli masz takie podejście już na starcie, na początku chcesz szukać już dróg na skróty, nie wróżę Ci dobrej przyszłości. Ani w kształtowaniu sylwetki, ani w życiu. Taka osoba najczęściej niestety nie ma nawet za dużego pojęcia o odpowiedniej diecie, schematach żywieniowych i treningowych, a co dopiero kwestiach szeroko pojętej suplementacji. Stanowcze 3x NIE dla takiego podejścia.

Jeśli już ćwiczysz kilka lat, utrzymanie reżimu treningowego oraz odpowiednio dobranej diety nie jest dla Ciebie trudnością, myślisz o tym sporcie coraz poważniej i wręcz wiążesz z nim swoją przyszłość, to już nieco zmienia postać rzeczy. Natomiast również nie podejmuj pochopnych decyzji. Najlepiej porozmawiaj z kimś doświadczonym, zacznij również od rozmowy z dobrym lekarzem, endokrynologiem lub lekarzem sportowym, aby przedstawił Ci wszelkie możliwe powikłania, wady oraz zalety stosowania chociażby podstawowego środka jakim jest dostępny w Polskiej aptece Testosteron Prolongautm. Pogłębiaj swoją wiedzę, bądź jak najbardziej świadomy tego, na co się decydujesz. Jakie skutki uboczne może to mieć dla Ciebie, ale również dla Twoich najbliższych, ludzi z Twojego otoczenia. Czy Ty i Twoja psychika jesteście na to gotowi?

Ciąg dalszy nastąpi…

Dodaj komentarz